MAP Praha 12 pořádá odbornou konferenci 

DigiMAP: Dotkni se inovací ve vzdělávání

zaměřenou na využití digitálních technologií ve školství.

Hlavním partnerem konference je Národní pedagogický institut.

Termín: čtvrtek 9. 6. 2022

Místo konání: CIIRC ČVUT (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky)

Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6

DigiMAP je konference určená pro učitele mateřských a základních škol, kteří integrují digitální technologie do výuky školních předmětů, ředitelům a zřizovatelům, vítáni jsou však všichni zájemci o vzdělávání.

Odborným garantem konference je Ondřej Neumajer, který má v Národním pedagogickém institutu ČR na starosti útvar Digitalizace ve vzdělávání, zároveň pracuje v neziskové organizaci Učitel naživo a vyučuje didaktické předměty na Katedře informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Pozvání na konferenci přijal Vladimír Kořen, který bude moderovat její dopolední blok. 

Po úvodních proslovech vystoupí Vladimíra Dvořáková.

Michal Šebek, nadšený profesor kybernetiky na ČVUT a vedoucí špičkové Katedry řídicí techniky Elektrotechnické fakulty.  Prozradí nám, jak máme připravit děti na šťastný a smysluplný život v budoucnosti, ve které se neobejdeme bez chytrých strojů. 

Jakým způsobem se můžeme my a naše děti bránit různým formám kyberšikany, nám poradí Martin Kožíšek, který se již několik let věnuje prevenci rizikového chování na internetu.

Dopolední blok přednášek zakončí Petr Polívka z Národního pedagogického institutu, který účastníkům DigiMAPu představí projet IT Guru. 

V odpoledním bloku pro vás připravujeme workshopy zaměřené na využití digitálních technologií ve školství. V rámci těchto workshopů si vyzkoušíte robotické stavebnice Lego WeDo2, Spike, Bee-Botů a ozobotů

Díky Miroslavě Bučkové zjistíte, že vytvořit pracovní listy v programu Canva je jednodušší, než v klasickém wordu. Ukážeme Vám Jamboard a jak efektivně pracovat s interaktivní tabulí během výuky dětí. 

Workshop Štěpánky Baierlové bude zaměřen na tematické oblasti nové informatiky a ukáže, jak rozvíjet informatické myšlení i jinak než s roboty.

Monika Lienertová s Evou Markovou Vám ukáže, jak se dá digitálně interpretovat přírodní dědictví, virtuální a rozšířená realita.

Eva Fanfulová a Zdeněk Smrčka se zaměří na zajímavé technologie napříč obory.

Součástí konference bude i komentovaná prohlídka robotické laboratoře TESTBED pro průmysl 4.0.

Celý program najdete ZDE. 

Účast na konferenci DigiMAP je ZDARMA, JE NUTNÉ SE REGISTROVAT!