Soutěž MOJE POHÁDKA 2019 JE UKONČENA, VÍTĚZE NALEZNETE ZDE: 

MOJE POHÁDKA

Literární a výtvarná soutěž KnihoMAP 2019
„Chcete-li, aby byly vaše děti chytré, čtěte jim pohádky. Chcete-li, aby byly ještě chytřejší, čtěte jim více pohádek“ — (Albert Einstein)

Rádi posloucháte nebo čtete pohádky? Čtete dobrodružné příběhy? Staňte se na chvíli spisovatelem nebo ilustrátorem pohádek a soutěžte o pohádkové ceny!

MAP Praha 12 vyhlašuje literární a výtvarnou soutěž MOJE POHÁDKA, určenou pro žáky mateřských a základních škol Prahy 12, Praha-Libuš a Praha-Kunratice. Soutěž má tři kategorie, v každé z nich budou vyhlášena první 3 místa.

V první kategorii MOJE OBLÍBENÁ POHÁDKA mohou děti z mateřských škol a z 1. nebo 2. tříd základních škol namalovat svoji nejoblíbenější pohádku nebo pohádkovou postavu. Druhá kategorie POHÁDKOVÁ KNÍŽKA je určena pro školní třídy 1. stupně základních škol a školní družiny, úkolem žáků bude vytvořit pohádkovou knížku. A ve třetí kategorii PARODIE NA POHÁDKU mohou žáci druhého stupně základní školy popustit uzdu své fantazii a převyprávět svou oblíbenou pohádku tak, jako by se odehrála v dnešní době. 

Do kdy a kam máte donést obrázky, texty a další výtvory, abyste se mohli soutěže zúčastnit?

Svá díla přineste do 15. 11. 2019 na Odbor školství, ÚMČ Praha 12, Čechtická  758, Praha 4 Kamýk panu Pagačovi, tel: 244 028 308, e-mail: pagac.zdenek@praha12.cz (i pro případné dotazy).

A co můžete vyhrát?

Soutěžíme o pohádkové ceny. Ti nejlepší získají elektronickou čtečku PocketBook s vestavěnými hrami, vítězná třída se vydá na Cestu do pravěku v Muzeu Karla Zemana.  

Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat na knižním trhu KnihoMAP 2019, v sobotu 30. 11. 2019 v ZŠ prof. Švejcara (Mráčkova 3090/2, 143 00 Praha 4-Modřany).

Porota, která bude vybírat výherce, bude složena z členů realizačního týmu MAP Praha 12 a z členů Řídicího výboru MAP Praha 12. 

Soutěžit můžete v následujících kategoriích: