Nakladatelé a vystavovatelé na KnihoMAPu 2018

/Nakladatelé a vystavovatelé na KnihoMAPu 2018
Nakladatelé a vystavovatelé na KnihoMAPu 2018 2018-10-30T21:59:42+00:00

Nakladatelství BLUG zahájilo svou činnost v roce 1992. Do poloviny roku 2000 jsme sídlili v Praze – Modřanech v ulici K Vltavě. Původní prostory postupně přestaly stačit  v souvislosti s rozšiřující se nabídkou, a tak jsme hledali větší. Odpovídající zázemí jsme nalezli v prostorách v Zapově ulici v Benešově, kde sídlíme dodnes.

Nakladatelství BLUG se věnuje vydávání pedagogicky zaměřených publikací, v minulých letech rozšířilo svoji nabídku také o publikace jazykové a původní českou beletrii, téměř výhradně pro děti a mládež. Jako jedni z mála nakladatelů provozuje také od počátku vlastní distribuci po celé ČR. Jediným vlastníkem nakladatelství je Petr Blumentritt.

Nakladatelství BLUG je členem Hospodářské komory České republiky.

www.blug.cz

Zabýváme se prodejem cizojazyčných knih pro děti a mládež. Nabízíme knihy v angličtině a dalších jazycích, a to v kategoriích od 0 do 18 let. Nabídku stále rozšiřujeme a je-li to v našich silách, seženeme také knihy, které nemáme v nabídce.

Popisky u nás najdete výhradně v češtině, abyste věděli, co kupujete, a ke každé objednávce od nás dostanete krásný a hodnotný dárek.

www.ctemedetemjinak.cz

GRADA byla dlouho synonymem pouze pro odbornou literaturu. Vybudovali jsme si pozici nakladatelství, z jehož produkce vycházejí kvalitní odborné knihy od předních českých i zahraničních autorit. Špičková kvalita našich odborných knih je zaštítěna spoluprací s vědeckou radou. Obsah každé takové knihy jde na posouzení k nezávislému expertovi, abychom si byli jistí, že předáváme aktuální a relevantní informace.

Jak GRADA rostla, rostlo množství knižních žánrů, z kterých si může čtenář vybírat. Proto jsme pro lepší přehlednost  uvedli na trh další tři značky, a to COSMOPOLIS pro beletriiBAMBOOK pro dětskou knihu a ALFERIA pro zdraví a životní styl.

Jsme rádi, že si u nás svou knihu vybere každý bez ohledu na věk či vzdělání, že se s našimi knihami může vzdělávat i bavit, nastartovat kariéru nebo změnit svůj život k lepšímu.

www.grada.cz

Nakladatelství Pasparta se zaměřuje na vydávání knih z oblastí speciální pedagogika, pedagogika a psychologie. Nabízí také specializované produkty pro děti se SVP (speciálními vzdělávacími potřebami) a různými hendikepy.

www.pasparta.cz

Pipasik

Pod značkou Pipasik vyrábíme papírové kreativní sešity a hry. Naše produkty se snažíme tvořit tak, aby v nich děti našly nejen zábavu, ale i poučení. Je pro nás zároveň velmi důležitá i celková vizuální stránka.

www.pipasik.cz

Jsme české nakladatelství, které vydává knihy autorky a ilustrátorky Lucie Seifertová, jejíž úspěšná kniha Dějiny udatného českého národa a knihy z edice „Dějiny pro nejmenší“ patří nejen k legendárn v řadě publikací, ale zároveň k nejoblíbenějším vzdělávacím knihám pro děti.

Nakladatelství Petr Prchal

www.nakladatelstviprchal.cz

Malování pískem, hraní s pískem, pískování obrázků, sypání pískem to vše jsou dnešní názvy pro kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku. To je Radost v písku. 

www.radostvpisku.cz

Jsme rodinná firma, kterou založili Mirka a Vašek, manželé, už před více jak 26 lety. Náš svět se točí jen a výhradně kolem knížek. Působíme na knižním trhu (s menšími obměnami) od roku 1990. Vydáváme barevné obrazové publikace, většinou přejaté od renomovaných světových nakladatelství. Celou tuto dobu se Vám snažíme nabídnout co možná nejširší spektrum v oblasti takzvané non-fiction literatury.

Patří sem například encyklopedie pro děti i dospělé, atlasy, militaria, ale i knihy o cestování, zvířatech, rostlinách, hudbě a umění, kuchařky, hry a testy pro mládež, knížky pro volný čas a mnoho dalších.

www.svojtka.cz

Vydavatelství Taktik již řadu let úspěšně působí v oblasti školství a vzdělávání. V této oblasti se společnost vyprofilovala na osvědčeného partnera učitelů i žáků. V současnosti spolupracuje s více než 3 600 školami v rámci celé České republiky. Do portfolia společnosti patří moderní učebnice a pracovní sešity, pokrývající široké spektrum základních učebních předmětů, jakož i mezipředmětové učební a vzdělávací pomůcky pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Naše produkty vytváříme s českými specialisty, akademiky a především úzce spolupracujeme se zkušenými a renomovanými pedagogy z praxe, kteří se aktivně podílejí na tvorbě obsahu vydávaných učebních a vzdělávacích pomůcek. Díky tomu je naše portfolio ušité na míru českým pedagogům.

Vydavatelství Taktik se při tvorbě učebnic a pracovních sešitů zaměřuje také na tvorbu jejich elektronických – interaktivních verzí. Naše interaktivní tituly jsou dokonalou pomůckou pedagoga v rámci výuky, které mu usnadňují přípravu na vyučování a práci přímo v hodině. V rámci naší akreditované vzdělávací instituce poskytujeme akreditované kurzy dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Díky spolupráci s renomovanými odborníky v oblasti školství umožňujeme pedagogům kvalitní profesní rozvoj.

www.etaktik.cz