On-line únikové hry jsou fenoménem distančního vzdělávání. Učitelé díky nim stále častěji zpestřují svoji výuku nebo procvičují probranou látku.

V MAPu jsme na tento fenomén zareagovali a v rámci Pracovní skupiny Matematická gramotnost jsme uspořádali EduCoffee na téma Únikové hry v matematice, kterým nás provedl Libor Klubal, pedagog a lektor.

Na jaké aplikace, pomocí kterých můžete sestavit ZDARMA únikové hry v matematice, jsme se v rámci EduCoffee zaměřili?

  • Google účet

Úvodní obrázek, na kterém se „sejdou“ všechny úkoly, vytvoříte v Google prezentacích ve svém Google účtu. Jedná se vlastně o jeden slide v prezentaci, do kterého postupně přidáváte odkazy na jednotlivé úkoly. Ty můžete vytvářet např. v LearningApps.org nebo Flippity.net.

www.google.com

  • org

V LearningApps.org můžete vytvářet nejrůznější úkoly na míru vašeho předmětu. V LearningApps.org si dokonce můžete najít i již vytvořené úkoly v této aplikaci, a to podle předmětu, do kterého chcete únikovku připravit. Je nutné si je však upravit k obrazu svému, nebo si můžete vytvořit svůj vlastní úkol.  

https://learningapps.org/

  • net

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje LearningApps.org, úkoly do své únikovky můžete připravit i v aplikaci Flippity.net. V této aplikaci najdete i možnost „zamykacího zámku“, což je prozatím nejčastější řešení únikovek. Cílem dětí je najít kód k zámku, který odemknou a díky kterém vyřeší vaši únikovku.

I tato aplikace je velice intuitivní, zaregistrovat se do ní můžete také zcela zdarma.

https://www.flippity.net/

  • com

On-line nástěnka (nebo tabule) Padlet se stala v distanční výuce hitem. Na nástěnku se mohou děti dostat poté, co odemknou zámek. Výhodou je, že na Padlet.com mohou děti napsat vzkaz a vy se dozvíte, kdo únikovku vyřešil.

https://padlet.com/

  • ly

Až dětem budete posílat svoji únikovou hru, budete ji posílat pomocí odkazu, který je nepříjemně dlouhý. Ke zkrácení webové adrese se používá Bit.ly.com.  

https://bitly.com/

  • QR kódy

Díky QR kódům můžete jednoduše načíst požadovanou stránku, aniž byste museli zadávat webovou adresu. Využít můžete kterýkoliv generátor, např.: QR code generator.

https://login.qr-code-generator.com/

Věříme, že brzy připravíme další EduCoffee, během kterého vás provedeme tvorbou únikových her „krok za krokem“.

Sledujte náš web nebo Facebook,

MAP Praha 12

6 aplikací, díky kterým snadno vytvoříte on-line ÚNIKOVOU HRU