To, že nám na knihách stále záleží, dokázala hojná účast prvního ročníku knižního trhu KnihoMAP 2018.

KnihoMAP 2018 se uskutečnil v sobotu 10. listopadu v prostorách ZŠ prof. Švejcara v Praze 12. Kromě českých nakladatelství, kteří v chodbách školy vytvořili velice příjemný knižní trh, se návštěvníci KnihoMAPu mohli zúčastnit i pestrého doprovodného programu.

Obrovský zájem zaznamenala beseda s Ivonou Březinovou, úspěšnou autorkou knih pro děti a mládež, která si připravila besedu na téma „Jak se stát úspěšným spisovatelem“. Děti a jejich rodiče dále s nadšením navštívili „třídu plnou komiksů“ v režii spisovatelů a scenáristů Kláry Smolíkové a Jiřího Walkera Procházky. Návštěvníkům KnihoMAPu dokonce nevadilo „počkat si ve frontě“ na uznávanou logopedku Petru Klapákovou, která na KnihoMAPu představila svoji knižní novinku „Rozvoj řeči – zvuky a slabiky“ a pro nejmenší děti si připravila své vlastní logopedické hry.

Nejmladší (ne)čtenáři dvakrát zaplnili třídu, ve které si pro ně Bára Kosinová připravila krásný workshop O žabákovi Jeronýmovi a O nejchytřejším obru ve městě. Dospělí návštěvníci KnihoMAPu zase ocenili praktickou dílnu vedenou Mgr. Gabrielou Rákosníkovou na téma „Metoda kritického myšlení“ a velice zajímavou přednášku o mediální gramotnosti pod vedením Josefíny Knollové. Ta na KnihoMAPu 2018 představila knihu projektu Zvolsi.info „„Fake News – nejlepší kniha o dezinformacích a manipulacích“.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vystoupení knižních bloggerek Karolíny Skácelové alias Penny and Books a Sabina Novotná alias Knižní přístaviště, které si (nejen) pro žáky 2. stupně ZŠ připravili přednášku o tom, jak se stát úspěšným bloggerem.

 Sousedskou atmosféru KnihoMAPu doplnilo Divadýlko z pytlíčku se svoji komediální pohádkou „Prasečí slečinky“ a dílna „Pískování obrázků“, ve které v jednu chvíli nestačili připravená místa pro děti.

Již nyní plánujeme další ročník KnihoMAPu a věříme, že jsme tak u zrodu nové tradiční akce. Akce, které podpoří rozvíjet sousedské vztahy na Praze 12.

KnihoMAP 2018

KnihoMAP hlásí: Knihy máme stále rádi