Multikulturní akce pořádaná za přispění finanční podpory MHMP měla jedinečnou atmosféru. Krásné letní počasí a netradiční program přilákal přes 500 návštěvníků.

V neděli 22. září 2019 proběhl v Domě dětí a mládeže Modřany druhý ročník akce s názvem Cestou zemí Českou. Na akci se prezentovaly nejrůznější kultury od české po vietnamskou, ruskou, bulharskou a ukrajinskou.

Součástí akce byl nabitý pódiový program, který vyplnila ukrajinská kapela Ignis, peruánský muzikant Jari Velaochaga a mnoho dalších dětských vystoupení v čele s dětmi z kroužků DDM Modřany, které si připravily nejrůznější multikulturní taneční a hudební vystoupení.

Program dále obohatilo divadelní představení o Sněhurce v podání ruského divadelního spolku Krásný sarafán.

Na akci spolupracovalo mnoho organizací, které nabízí cizincům spoustu zajímavých aktivit, ale i pomoc s plynulou integrací v ČR jako např., ICP, META, DNM, Nová škola o.p.s., Zaedno, Viet UP, Medviet, ale také MČ Praha 12, MAP Praha 12 a Městská policie.

Celá akce nabídla více než 20 českých netradičních workshopů, zábavných sportovních, ale i zážitkových aktivit, určených pro všechny věkové kategorie.

Děkujeme MHMP za finanční podporu této akce.

Fotografie ke stažení naleznete zde: https://www.facebook.com/pg/ddmmodrany/photos/?tab=album&album_id=2424680730956174

 

Jak se šlo „Cestou zemí Českou“