V pondělí 18. 11. 2019 v MŠ Pohádka (Imrychova 937/15, Praha 12) se bude konat EduCoffee na téma: Výchova k psychické odolnosti. 

Tímto tématem nás provede PhDr. Simona Hoskovcová, psycholožka, která se zaměřuje na vývoj psychické odolnosti a krizové intervence nejen u dětí, ale také u dospělých. Během svého působení na katedře psychologie FF UK napsala několik publikací k psychologii dítěte a psychosociální intervenci. Realizovala řadu kurzů pro učitele a učitelky od mateřských po střední školy. V současné době pracuje na Policejním prezidiu Policie ČR jako vedoucí skupiny krizové intervence.

Cílem EduCoffee je seznámení účastníků s principy vývoje psychické odolnosti, s vnitřními a vnějšími vlivy na její vývoj. Promluvíme o zvláštním významu v předškolním věku a roli těch, kteří dítě obklopují – dospělých i vrstevníků.

Zviditelníme roli hodnocení a jeho formy na utváření prospěšného způsobu uvažování o problémových situacích. Ukážeme si, jak doprovázet dítě při zvládání vývojových „výzev“. 

V závěru si ukážeme hry pro posílení psychické odolnosti a základní relaxační techniky pro děti.

EduCoffee je určeno zejména pro učitele a rodiče dětí předškolního věku a všechny zájemce o vzdělávání.

Účast je zdarma, nutná registrace ZDE.

MAP Praha 12 pokračuje

EduCoffee: Výchova k psychické odolnosti