Nezisková organizace Elixír do škol společně s MAP Praha 12 otevřela 25. fyzikální regionální centrum v Praze 12. Cílem centra je inspirovat pedagogy v oblasti fyziky, přírodovědy, prvouky a polytechnického vzdělávání od mateřských škol až po 2. stupeň základních škol a podpořit je v tom, aby do své výuky přirozeně zařazovali experimenty.

První setkání proběhlo v úterý 17. 9. 2019 v prostorách ZŠ Angel, celou třídu zaplnili pedagogové z mateřských a základních škol Prahy 12.

Hana Burešová, vedoucí centra v Praze 12, na prvním setkání učitelům ukázala jednoduché fyzikální pokusy určené hlavně pro předškoláky a žáky v prvních třídách. Děti díky těmto pokusům snadněji pochopí fyzikální jevy jako je tření, vzlínavost nebo zvuk.

Podívejte se na fotoreportáž z prvního setkání Elixíru do škol v Praze 12

Podstatou všech prezentovaných experimentů je jejich jednoduchost. Učitelé mohou totiž všechny pokusy dělat hned druhý den s dětmi, potřebují k nim základní pomůcky jako papír, svorku, kelímek, brčko, kuličku či provázek.

Druhé setkání regionálního centra Elixír do škol v Praze 12 na téma TĚŽIŠTĚ proběhne v úterý 15. 10. 2019 opět v ZŠ Angel (Angelovova 3183/15, Praha 412 – Modřany), tématem bude Těžiště.

Elixír do škol je ZDARMA, nutná je pouze REGISTRACE!

Lezoun… jednoduchý pokus, ke kterému potřebujete papír, nůžky, lepidlo a cvrnkací kuličku. 

Fyzikální pokusy nás baví, Elixír do škol inspiruje učitele