Den bezpečnějšího internetu se připomíná druhé úterý v únoru už od roku 2004 a jen v loňském roce se do něj zapojilo 200 zemí po celém světě. Pod heslem „Společně pro lepší internet“ vyzývá všechny zúčastněné strany, aby se spojily a připomenuly všechny aktivity, které mohou pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem.

Koordinátorem tohoto dne pro Českou republiku je národní Safer Internet Centrum, které spravuje sdružení CZ.NIC.

Jak se můžete zapojit?

Zapojit se mohou nejen organizace, které se věnují bezpečnosti, prevenci, vzdělávání nebo intervenci na internetu, ale i státní instituce, děti, rodiče a mnoho dalších.

Cílem je propagovat bezpečné a pozitivní využívání digitálních technologií, zejména u dětí a mladých lidí. Motivovat ostatní můžete třeba tím, že si tento den připomenete na sociálních sítích – ukážete ostatním, jak bezpečně a pozitivně využívat internet. Oblíbené je i vytváření různých eventů ve školách pro děti nebo v organizacích pro zaměstnance.
Letošní rok oslavíme tento den nejspíše jen online, ale i to vám dává příležitost se podělit
s ostatními o vaše aktivity. Může jít o různá videa, infografiky, výzkumy nebo službu, kterou
vytváříte. Mějte na paměti, že každá věc, se kterou se podělíte, může inspirovat někoho dalšího.

Dejte nám vědět 

Pokud jste se rozhodli do Dne bezpečnějšího internetu zapojit, nezapomeňte své příspěvky na internetu označovat oficiálními hashtagy #SaferInternetDay a #SID2022, snáze tak vyhledáte i příspěvky ostatních.

Budeme rádi, pokud nám o svém zapojení napíšete.

V loňském roce se zapojilo do oslav tohoto dne rekordní počet subjektů. Věříme, že v letošním roce budeme ještě úspěšnější. 

Více informací naleznete na sociálních sítích pořadatele:
Facebook, Twitter, LinkedIn a TikTok. www.saferinternetday.org ꟾ

www.betterinternetforkids.euwww.bezpecnenanetu.czwww.nic.cz

Jak se zapojit do DNE BEZPEČNÉHO INTERNETU?