Dovolujeme si vás pozvat na EduCoffee na téma Jak využít školní zahradu pro výuku, které se bude konat 7. 11. 2019 od 14:00 hodin na Školní zahrada ZŠ a MŠ Na Beránku.

EduCoffeem nás provede Jana Neumajerová.

O čem bude EduCoffee?

EduCoffee je určené pro učitele, vedení škol i rodiče, kteří se chtějí podílet na úpravách školních zahrad s hlavním důrazem na jejich využití pro výuku.

Lektorka ukáže, jak využívají Přírodní zahradu Na Beránku děti a učitelé ve výuce od 1. do 9. třídy v montessori programu, nebude chybět i konkrétní ukázka propojení výuky fyziky, matematiky a českého jazyka v projektu Zelená střecha pro slaměnku.

Projekt Přírodní zahrady Na Beránku je inspirován vzdělávacím centrem TEREZA a jejich programem Učíme se venku https://ucimesevenku.cz/ a také se vzdělávacím centrem Chaloupky o.p.s., jejich aktivitami a knihou Zahrada, která učí https://www.chaloupky.cz/zahrada-ktera-uci/.

V rámci EduCoffee bude prostor i na výměnu zkušeností účastníků se získáváním finančních prostředků na podporu učení venku, např. s aktuální výzvou č. 7/2019: Přírodní zahrady Ministerstva životního prostředí nebo Grantu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy a dalších.

EduCoffee: Jak využít školní zahradu pro výuku