MAP Praha 12 uspořádal na konci uplynulého roku druhý ročník knižního trhu KnihoMAP s pestrým doprovodným programem.

Co jste mohli na KnihoMAPu vidět a slyšet?

„Naším cílem je, aby byl KnihoMAP určený pro každého – pro děti i dospělé. A tomu se snažíme přizpůsobit i program. Chceme, aby si každý přišel na své.“, vysvětluje Naďa Holická, manažerka projektu MAP Praha 12.

Děti mohly přijít na dvě divadla. KnihoMAP zahájilo Divadlo KK s vtipným zpracováním známých pohádek O Budulínkovi a O Červené Karkulce a na konci KnihoMAPu se účastníci mohli naladit na předvánoční čas při hudební pohádce Rybářův Štědrý den.

Na KnihoMAP dále přijel úspěšný autor komiksů Karel Jerie, který představil své poslední dílo – komiks s názvem Jan Amos v Exilu. Každý, kdo se chtěl zorientovat ve spleti mediálních sdělení, si mohl poslechnout Tomáše Titěru z Kovyho mediálního ringu. Po celý den byla otevřena KnihoMAPí knihovnička, ve které se mohli malí i velcí čtenáři setkat s Mirkou Škardovou a společně si popovídat o zajímavých knížkách. Klára Smolíková a Jiří W. Procházka si opět připravili workshop pro děti, tentokrát na téma Vynálezce Alva a knihožrouti.

A pomyslnou třešničkou na dortu v nabitém programu byla ukázková debata, kterou předvedli zástupci Asociace debatních klubů na zvolenou tezi: DOMÁCÍ ÚKOLY BY MĚLY BÝT ZRUŠENY. V rámci této debaty se utkaly dva týmy: jeden tým zmíněnou tezi obhajoval, druhý ji naopak kritizoval. Někdo ocení výsledek a někoho naopak zklame – v tomto souboji argumentů nakonec zvítězil tým, který tvrdil, že domácí úkoly by být měly.

KnihoMAP 2019 byl uspořádán v rámci projektu „MAP Praha 12 pokračuje“, jehož cílem je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách v Praze 12, v Praze-Libuš a v Praze-Kunratice. 

MAP Praha 12

KnihoMAP je knižní trh se sousedskou atmosférou